Wady i zalety oświetlenia przemysłowego LED

Najważniejszą zaletą oświetlenia przemysłowego jest oczywiście ogromna oszczędność energii, która sięga nawet do 90%. Każdy doskonale wie, że technologia LED ma przynosić mniejsze rachunki za energię. Kolejną zaletą lamp LED jest błyskawiczne rozpalanie się diody. Od momentu kiedy zapalimy lampę do jej zgaszenia świeci taką samą mocą, czego niestety o żarówkach i lampach energooszczędnych napisać nie można. Lampy Highbay nie nagrzewają się. Kolejną ważną zaletą jest brak substancji rtęci, oraz oczywiście długotrwałość oświetlenia. Lampy przemysłowe LED świecą 30 000 tys godzin. Tradycyjne oświetlenie o wiele mniej bo tylko 1000 godzin.

Czas na wady, których jest zdecydowanie mniej niż zalet. Oświetlenie przemysłowe LED jest drogie, nie każdy może pozwolić sobie na wydatek dużej kwoty na oświetlenie wielkiej fabryki czy hali produkcyjnej, jednak trzeba się liczyć z tym, że to jest inwestycja, która bardzo szybko przyniesie oszczędność. Kolejną i właściwie ostatnią wadą jest temperatura.
Oświetlenie przemysłowe LED jest wrażliwe na temperaturę. Kiedy temperatura jest wysoka diody zaczynają świecić słabiej. Nie dotyczy to jednak temperatur pokojowych, czy powietrza tylko znacznie większych temperatur.

Jak widać, oświetlenie przemysłowe LED posiada więcej zalet niż wad i warto zainwestować, ponieważ nasze rachunki za energię elektryczną będą zdecydowanie mniejsze. Więcej informacji na temat lamp przemysłowych na stronie www.zarowkiledowe.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wady i zalety oświetlenia przemysłowego LED. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.